ورود به ویلاراد

ثبت نام در ویلاراد

مازندران سوادکوه - درازکلا - استان مازندران،شهرستان بابل، شهر بابلکنار ، دهستان درازکلا، آبادی تیرکن
سمیرا موذن
09306753086
Avatar

هفت آبشار تیرکن موهبتی در دل جنگل های مازندرانمعرفی هفت آبشار سوادکوه

در خطه شمال کشور عزیزمان ایران، در روستای تیرکن (در دهستان درازکلا) و مرز میانی شهرستان سواد کوه و بابل، در میان جنگل انبوه لفور، هفت آبشار کوچک و بزرگ قرار دارند که آن ها را با نام هفت آبشار سواد کوه می شناسند. این آبشارها به هفت آبشار تیرکن هم معروف هستند.

برای آن که به اصلی ترین و دیدنی ترین آبشار از این مجموعه ی هفت تایی برسید، باید یک پیاده روی دلچسب را در جنگل پشت سر بگذارید. در مراتع کالبکوشت و در طی یک مسیر ۳ کیلومتری، ۷ آبشار کوچک و بزرگ را خواهید دید. در نهایت به آبشار اصلی که از همه بزرگ و زیباتر است می رسید که ارتفاعی در حدود ۹ متر دارد و در پایین دست خود حوضچه ای را به وجود آورده است؛ حوضچه ای که بر زیبایی جنگل و طراوت آن افزوده است. این منطقه با زیبایی های منحصربفردش شما را به سوی خود فرا می خواند تا ساعتی خوش برایتان رقم بزند...

دیدنی ها و تفریحات

در سفر خود به هفت آبشار فعالیت های زیر را می توانید انجام دهید:

۱- پیک نیک و آب بازی

-پیک نیک: وقت گذرانی در کنار جریان آب در حالی که در دل یک جنگل بکر هستید و گوش جان فرا دادن به آن بسیار لذت بخش و انرژی دهنده است. وجود جنگل و حوضچه های این آبشار گردشگران را به پیک نیک کردن سوق می دهد.

-آب بازی: در فصل گرم و آفتابی تابستان می توان به یاد دوران کودکی زمانی را برای آب بازی اختصاص داد و لحظات به یاد ماندنی را برای خود خلق کرد.

۲- جنگل نوردی و عکاسی

-جنگل نوردی: جنگل های موجود در اطراف آبشارها بسیاری از گردشگران را به جنگل نوردی و قدم زدن در میان جنگل تشویق می کند. همین باعث می شود لحظات به یاد ماندنی برای خود ثبت کنید. در واقع برای رسیدن به آبشار هم ملزم به پیاده روی در جنگل هستید، پس تا می توانید لذت ببرید. حتی ممکن است در این پیاده روی، با افراد محلی برخورد کنید که محصولاتی برای فروش دارند. می توانید به عنوان توشه راه، از آن ها خرید کنید.

بهترین فصل سفر

با توجه به آب و هوای منطقه بهترین زمان سفر در فصل بهار و پاییز است.

بهار: آبشارها پرآب شده و جلوه ی زیبایی دارند

تابستان: هوا گرم و شرجی است اما باز هم به دلیل تعطیلات گردشگران به سمت این منطقه می روند.

پاییز: درختان لباسی زرد و نارنجی و قرمز به تن می کنند و جلوه ای با شکوه می آفرینند.

زمستان: هوا بسیار سرد و برفی است.

ملزومات سفر

از آنجا که برای رسیدن به این آبشارها، چیزی در حدود ۲ ساعت پیاده روی در شیب را باید تجربه کنید، بردن کفش مناسب برای پیاده روی الزامی است. البته غذای کافی، آب آشامیدنی، جعبه ی کمک های اولیه ودر صورت لزوم مسیریاب فراموش نشود. اگر قصد آب بازی دارید یک دست لباس اضافه نیز به همراه بیاورید.

اقامت

برای اقامت می توانید از اقامتگاه های محلی، خانه های محلی و هتل های شهرهای اطراف استفاده کنید.

راه دسترسی

آدرس: استان مازندران،شهرستان بابل، شهر بابلکنار ، دهستان درازکلا، آبادی تیرکن راه دسترسی برای رفتن به این هفت آبشار زیبا ابتدا به استان مازندران، بعد از آن جا به شهر بابلکنار بروید. سپس جاده سمت راست پادگان را پیش بگیرید تا پس از گذشت از جاده ای آسفالته، به آبادی تیرکن برسید. از این آبادی تا آبشارها در حدود ۲ ساعت در شیب ملایم در جاده و یا جنگل باید پیاده روی کنید.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب : 1397/11/13

تاریخ درج مطلب : 1397/10/11

نقشه

مشخصات نویسنده

Avatar
سمیرا موذن
بخش های مرتبط
برو بالا